Můj příběh

"Mojí vášní je prostředí kosmetického salonu a vše okolo něj. Předávám své zkušenosti a inspiraci všem kosmetičkám, které hledají způsoby,  jak zkvalitnit nabízené služby."

Můj příběh aneb od kosmetičky až na svůj blog 

Jsem školitelka, která za více než třináct let osobně poznala a vyškolila stovky kosmetiček ( bylo i pár kosmeťáků) na několik světových profesionálních značek.

Miluji prostředí kosmetického salonu a vše, co se kolem něj točí.

Za celou tu dobu jsem měla možnost na vlastní kůži zažít různé typy profesionálních ošetření pleti v Čechách, na Slovensku i v různých koutech Francie. Účastnila jsem se krásných a inspirativních školení a vše dohromady mi pomohlo vytvořit velmi jasnou představu o tom, co všechno kosmetička potřebuje znát k dosažení úspěchu. 

Opakovaně se stále přesvědčuji o tom,  že některé základní informace na mých školeních kosmetičky slyší poprvé v životě. Neexistuje totiž předmět ve škole, ani v rekvalifikačním kurzu, který by prakticky připravil na to, jak začít podnikat v kosmetických službách.

Dále se také setkávám s tím,  že vyučovaná teorie i praxe se učí stále stejně už od nepaměti. Přitom kosmetika je jedním z nejrychleji se rozvíjejícího oborů a co bylo před pár lety hit, tak dnes už není v trendu.

A tak novopečené kosmetičky hledají většinou cestou pokus omyl způsoby, jak si vybrat značku, se kterou budu pracovat, jak sestavit ceník, jak získat nové zákaznice, jak a čím vším si vybavit salon. Otázek je mnohem více jako třeba zajímavosti o aktivních látkách, nebo jak přistupovat k ošetření problémů s pletí v salonu, ale také v domácí péči. 

Objevit všechny "zákulisní" informace trvá nějaký čas, u někoho půl roku, rok nebo déle. Někdo kvůli počátečním neúspěchům dokonce vzdává svoji cestu za snem. 

Proto jsem se rozhodla vám pomoci na vaší cestě. Předat vám vše, co jsem za více než třináct let v kosmetice nasbírala bez ohledu na to, se kterou značkou pracujete. 

Cesta byla dlouhá a často trnitá

S certifikátem po třech měsících studia v rekvalifikačním kurzu se ze mě najednou stala kosmetička. Byla jsem šťastná a těšila jsem se na to, až  budu pracovat v salonu.

Den D přišel a já nikdy nezapomenu na ten svíravý pocit v žaludku, když jsem zjistila, že se ke mě objednala první zákaznice. Přála jsem si, aby to zrušila. Hlavou se mi honilo tisíc otázek.

Co když bude chtít ošetření, které zrovna moc neumím? Co když jí nebudu umět správně poradit? Bude spokojená s mým ošetřením? Vrátí se znovu? Co si s ní mám povídat? 

Nejhorší bylo, že se kabinka v mých očích změnila z té krásné útulné místnosti na malé peklo na zemi. Snad to bylo díky těmto nepříjemným okamžikům. Najednou ve mě vzbuzovala smíšené pocity a hlavně strach ze selhání. Kam se poděla ta radost a nadšení, se kterým jsem do toho šla?

Pomooooc!!

V salonu jsem moc dlouho nevydržela, protože se mi zákaznice nevracely. Tak jsem si řekla, že to zkusím jinak a jinde. Pár let jsem pracovala jako vizážistka, pak jako operátorka kosmetických přístrojů až jednoho dne jsem dostala nabídku stát se školitelkou kosmetických produktů pro obrovskou firmu, která těch kosmetických značek měla hned několik. 

Komunikovat se zákaznicemi jsem se už během práce s přístroji naučila. Tak obohacená o pár zkušeností z praxe jsem na tuto příležitost kývla. 

Naučit se tolik informací z tolik profesionálních značek vypadalo nemožně. Avšak během školení jsme zjišťovala, že kosmetičky k základním informacím o produktech a ošetřeních zajímají ještě další rady. 

Chtěly se dozvětet více detailů o aktivních látkách, chtěly poradit jak mají nové ošetření uvést mezi své klientky, za kolik mají ošetření nabízet a další a další rady z praxe. 

Jenže na to nebyl na školení nikdy čas

Všechny odpovědi jsem neznala, cítila jsem se neschopně a byl tu znovu ten šílený svíravý pocit v žaludku. Na zelenáče v oboru to byl obrovský tlak a nároky, což se nedalo dlouhodobě zvládat. 

Jedna značka, jedna školitelka

Řízením ruky osudu jsem dostala nabídku pracovat pro menší firmu, která měla v distribuci pouze jednu profesionální kosmetiku z Paříže. Moc dlouho jsen nepřemýšlela a vydala se vstříc nové pracovní příležitosti. Vždyť v Paříži se rodí světově známé kosmetické, oděvní a parfémové značky. 

Vždy jsem měla ráda francouzštinu, francouzskou kuchyni  a hlavně Paříž. Díky nové práci jsem jezdila do kolébky kosmetiky dvakrát ročně a pokaždé  jsem se dozvěděla spoustu novinek podaných s francouzským šarmem. 

A tak jsem postupně objevovala pro mě zcela nové způsoby, jak s minimem nákladů nabídnout profesionální a nezapomenutelné ošetření pleti. Jak povýšit klasickou kosmetiku na vyšší úroveň. Na takovou úroveň, že zákaznice už nechtějí chodit jinam. Jsou nadšené, protože nic podobného jinde nezažily. A o tom my ženy přece jsme, o pocitech a emocích.

S množstvím nových informací jsem přímo úměrně získávala sebe - jistotu. Školení jsem si užívala a každému bych přála zažít ten skvělý pocit, když vám lidé při vaší prezentaci doslova visí na rtech. 

Získala jsem si důvěru kosmetiček, které mě čím dál častěji žádaly o radu a pomoc s jejich podnikáním.

Prozradím vám, jak na to

Nabízím vám k dispozici své zkušenosti, které jsem sbírala po celé roky jako mozaiku. Dnes mám pro vás ucelené zkušenosti z počátků podnikání v kosmetických službách a chci se o ně s vámi podělit.

Dokážu vám pomoct a především usnadnit cestu k rozkvétajícímu podnikání. Ušetřím vás trnité cesty pokusů a omylů. Získáte tak mít více času zaměřit se na to, co vás baví nejvíce - pečovat o své zákaznice.

Krásné prostředí a profesionální přístup nejsou nic nedosažitelného a zákaznice přesně toto hledají a nejlepší na tom je to, že za to nemusí platit astronomické částky.

Velmi blízký kontakt s kosmetičkami z celé republiky (i Slovenské :), jejich zpětné vazby a následné úspěchy založené na mých radách mi vlévají energii do žil a znovu a znovu potvrzují to, že co dělám, opravdu funguje.

Poradím vám, jak nastartovat fungující kosmetický salon, aby práce v něm bylo vaším každodenním potěšením a především zdrojem peněz. Znám úskalí počátků podnikání v tomto krásném oboru a provedu vás prvními krůčky ve vašem rozhodnutí podnikat v kosmetice.

Je ale také možné, že se nyní nacházíte v situaci, kdy už delší čas přešlapujete na místě a nevíte jak se posunout dál.

Čerpejte zde inspiraci, je možné, že se dozvíte nové informace, které jste dosud nevyzkoušeli. 

Moc se těším na vaše příběhy.

Vaše Iva