Moje zkušenost s botoxem

21.3. 2024Iva Hynkova1150x0

Často se mě ptáte na botox, jeho výhody nevýhody a co si o tom myslím já. V tomto článku chci s vám sdílet svoji osobní zkušenost. Protože i když jsem se aplikace fakt bála, strach z hlubokých vrásek byl větší. 

Co je botox a jak funguje

Je to neurotoxický protein, to znamená že dočasně blokuje nervové signály do svalů. Potlačením svalových smrštění (kontrakcí) dočasně svaly uvolní a vrásky se neprohlubují nebo netvoří vůbec.

Botox je snad nejčastěji používaná látka při kosmetických zákrocích ke zmírnění vrásek a jemných linek v obličeji (mezi obočím, čelo apod.). 

Botox se ale používá i při různých opravdových zdravotních problémech jako např. při silných svalových křečích nebo svalové ztuhlosti, aby uvolnil postižené svaly a zmírnil bolest.

Proč jsem šla do botoxu

O botoxu jsem dlouho nechtěla ani slyšet, ale jak se překlopila pětatřicítka, začala jsem být trošku nervózní z mé vrásky mezi obočím. Tu jsem si totiž prohlubovala při každé situaci, aniž bych o tom vůbec věděla. 

Nechtěla jsem mít zrovna tuto vrásku hlubokou, protože to pak člověk vypadá naštvaně, i když není. Měla jsem ale jednu zkušenost ve svém okolí, že botox spadl do víček a paní chudák vypadala jako úplně někdo jiný. Tento se prostě nepovedl, a to člověk zrovna nechce, že.

A tak jsem začala hledat fakt někoho dobrého. Můžu vám říct, že jsem byla velmi překvapená jak moc se liší ceny na různých klinikách od dvou do pěti tisíc. Nakonec jsem se rozhodla pro paní doktorku, kterou mi doporučila zákaznice, protože k ní chodí už dlouhá léta. A paní na svůj věk vypadá moc hezky a hlavně ne uměle. To byla totiž moje další obava, abych nevypadala nepřirozeně.

Jak to probíhalo

Paní doktorka byla opravdu moc milá. Vysvětlila mi jak bude obličej vypadat když píchne botox i jinam. Protože mimo vrásky mezi obočím mám výrazné nosoretní. Ani to moc nebolelo, pár jemných vpichů, o kterých víte, ale žádné drama. No a za 10 minut bylo všechno hotovo. Hodinu po zákroku jsem se nesměla předklánět. A pak trvalo pár dnů, než naběhl kýžený efekt. To znamená, že když jsem se snažila zamračit, vrásky mezi obočím se ani nehnuly. 

Jako trošku se kůže mezi obočím hýbala, nebyla jsem jako porcelánová panenka. Zhruba 2,5 měsíce trvalo, než se mi mimika vrátila i s mračením. Ale musím říct, že ještě nějaký čas si tělo pamatovalo, že tyto vrásky nemá používat. Protože se nestávalo to, že by se kůže svraštila aniž bych o tom nevěděla jako tomu bylo předtím. 

Dnes je to asi přes dva roky zpátky a myslím si, že mi botox pomohl v tom, že kdybych si jej nedala, tak by vrásky vypadaly hlubší. A hlubokými vráskami si jen krémy a séra dokážou poradit, ale trvá to dlouho. No a vždy je samozřejmě nejlepší prevence, než se tak moc pokožka tzv. zlomí.

Proč už do botoxu znovu nepůjdu

Samozřejmě pro prodloužení efektu botoxu je důležité jej opakovat alespoň 2x ročně. Protože jej tělo jako cizorodou látku postupně odbourává a vylučuje z těla pryč. Proto ta omezená doba účinku. 

Když jsem přemýšlela, jestli si dát znovu včeličku mezi obočí, nelíbila se mi myšlenka, že by tělo mělo bojovat s nějakou cizí látkou, kterou mu tam posílám. Už takto má dost práce s tím vším, co dýcháme ze vzduchu a kvalitu potravin.

Na Instagramu na mě začaly vyskakovat nejrůznější obličejové jógy, masážní baňky, guasha a já nevím co ještě. Nejdřív jsem si zašla na kurz obličejové jógy. Paní lektorka byla dáma v letech a pleť měla vážně krásnou. Po kurzu jsem si aktivně vylepila všechny fotky s postupem po celé koupelně. A asi po 14 dnech jsem je otráveně strhala, protože mě deprimovalo, že mě to nebaví cvičit. Ale věřím tomu, že když se bude pravidelně cvičit, výsledky to přinese.

Další pomůckou na boj s vráskami byla silikonová masážní baňka, kterou jsme na kurzu dostali jako dárek. To musím říct, že mě bavilo hlavně na podbradek a celkem rychle jsem viděla efekty. Co mě ale štvalo bylo to, že se mi do té baňky nacucal veškerý olej a pleť byla rychle suchá. Takže finální spotřeba oleje byla celkem vysoká, jinak hrozila tvorba modřin a podlitin při aplikace menšího množství produktu.

Na tejpy jsem zanevřela rovnou. Myšlenka, že na obličeji budu mít nalepenou pásku a pokožka se nebude moct přes noc nacucat výživou, se mi vůbec nelíbila. Ale věřím, že někdo s ní může mít dobré zkušenosti, ostatně jako se všemi výše zmíněnými technikami. 

Kámen guasha se mi líbil v první řadě asi pro svoji historii v tradiční čínské medicíně. Guasha může mít různé tvary a používá se na rozproudění krve kdekoliv na těle, kde stagnuje energie. Na obličej se nejčastěji používá takové to srdíčko. 

Baví mě na něm to, že se hezky uvolní svaly obličeje, rozproudí krev (jsem po masáži chvilku trochu červená), pleť se zbaví otoků a je taková rozzářenější. Nežere mi kosmetiku, kterou aplikuju pod guasha, ale pomáhá mi lepšímu vstřebání do pleti bez ztráty kytičky. Díky rozproudění krve se pleť lépe zásobí kyslíkem a živinami, proto získáme větší účinky z kosmetiky.

Závěrem

Bohužel se někdy setkávám s tím, že spousta žen a dívek, které chodí pravidelně na estetické zákroky věří, že u lékaře péče o pleť končí. Ale to je velký omyl a chyba, protože pak výsledky netrvají dostatečně dlouho a pleť zkrátka stárne rychleji když ji nedáváme „najíst“ a nechráníme před sluncem.

Kosmetické zákroky mají svůj efekt, ale krátkodobý. Pravidelnou péčí o pleť dokážeme zlepšit texturu a kvalitu pleti. A masážními pomůckami podpoříme uvolnění namožených svalů, čímž zmírníme vrásky a zlepšíme účinky kosmetiky.

Za mě botox je dobrá zkušenost, ale není to mojí životní filosofií 🙂

Mojí vášní je prostředí kosmetického salonu a vše okolo něj. Předávám své zkušenosti kosmetičkám, které hledají cestu, jak zkvalitnit nabízené služby. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.