Domácí péči zákaznicím nabízíte především proto, že chcete pomoci vyřešit nějaký problém s pletí.
Profesionální ošetření pleti jednou měsíčně ve spojení s domácí péčí je zásadní kombinace pro dosažení vysněných výsledků.
Současná nabídka kosmetické péče je fakt velká a kolikrát se v tom všem zorientovat je těžké i pro profíky.
Jak tedy doporučovat jednotlivé typy produktů a v čem jsou základní rozdíly?
koncentrát, esence : obsahují nejvyšší koncentraci aktivních látek, protože jejich konzistence je na bázi vody a to umožňuje velmi rychlé vstřebávání do pleti. Poznáte to jednoduše tak, že chvilku po aplikaci na dotek na pleti nic necítíte. Jejich velikost je o poznání menší než např. séra, která mívají většinou okolo 30 ml. Používají se ráno a večer po určitou dobu okolo 1 týdne max. 4 x do roka, tedy když se mění roční období. Jsou takovou vitamínovou bombou, co zrovna pleť potřebuje.
sérum : obsahuje stále velmi vysokou koncentraci aktivních látek, ale už není na bázi vody. Většinou je to lehká emulze, která se postupně do pleti zcela vstřebá. Používá se v případě, že chcete dosáhnout rychlejších výsledků např. při dehydratované, citlivé, mastné nebo pleti s vráskami. Takže sérum je vhodné pro všechny pleti a ideálně jej používejte po celý rok. Potřeby naší pleti se totiž neustále mění a proto je důležité tyto změny respektovat a podle toho péči měnit.
Koncentráty a séra obsahují “pouze” vysokou koncentrakci aktivních látek, ale už žádný ochranný faktor. Při používání těchto produktů je proto velmi důležité na pleť přes den nanést ochrannou vrstvu denního krému. Ten totiž společně s účinnými látkami obsahuje ochranný faktor v různém rozmezí. Tato ochrana je vhodná do městského prostředí, kdy nejste nonstop vystavené slunci. Jste v práci, přecházíte do metra, nebo do obchodu.
V případě, že se opalujete u vody, pracujete na zahradě, nebo jdete na túru po horách, tak v těchto případech už musíte sáhnout po “klasickém” opalovacím krému, který je určený pro intenizivní expozici na slunci.
SPF aby mohlo působit správným způsobem, musí být aplikováno až na závěr denní péče jako poslední vrstva
denní krém : jak už z názvu vyplývá, je určený na použití přes den. Jeho hlavním úkolem je ochrana pleti. Tím hlavním důvodem je obsažený ochranný faktor SPF a další aktivní látky, které vaši pleť především chrání před smogem, znečištěným prostředím apod. Co byste ale měli vědět, že denní krémy neobsahují už tolik výživných aktivních látek jako třeba koncentrát, nebo sérum.
Konzistence denních krémů je lehčí, než u nočních, takže můžete bez obav použít ještě make-up.
Nikdy, prosím nikdy nepoužívejte denní krém s ochranným faktorem na noc!
Protože krém s ochranným faktorem se nevstřebává do pokožky, ale zůstává na povrchu. Díky velkým molekulám SPF vytvoří neviditelný film, který doslova odráží sluneční paprsky a další nečistoty z vnějšího prostředí. Takže když budete mít ochranný film na sobě po celý den a po celou noc neustále tak:
. se vám budou více ucpávat póry a budete mít více komedonů a popř. pupínků
. dalším následkem jsou rozšířené póry
. krém s ochranným faktorem obsahuje mnohem méně hydratačních složek
Proto co nejlepší pro svoji pleť přes noc můžete udělat je po důkladném očištění nanést sérum (prakticky jakékoli podle potřeb vaší pleti) a pak noční krém.
noční krém : neobsahuje vůbec žádnou sluneční ochranu, protože se používá opravdu pouze doma těsně před spaním. Je doslova nabitý vysokou koncentrací aktivních látek a to může být důvod, proč bývají noční krémy dražší, než denní.
Přes noc se naše pleť přirozeně regeneruje a v tento čas přijímá nejvíce živin z krému a tím se zlepšují přirozené funkce pokožky. Noční krémy jsou tomuto uzpůsobené, proto jsou i na dotek jiné – jsou mnohem mastnější, než denní. Vaše pleť bude ráno po probuzení skvěle připravená na další den.
Za mě rozhodně doporučuji používat denní a noční krém. Využijete tak maximální výhody každého z produktu a časem uvidíte, že vám za toto rozhodnutí vaše pleť poděkuje. Bude krásnější a mladší mnohem déle.
24 hodinový krém: nechcete do kosmetiky investovat spoustu peněz, anebo nechcete mít v koupelně tisíce různých lahviček? Tak právě pro vás je ideální 24 hodinový krém, který v sobě skrývá účinky denního i nočního. Používá se ten stejný na den i na noc, takže neobsahuje vysoké SPF. Co ale lehce může nahradit ochranu pleti jsou různé vitamíny a antioxidanty jako např. vitamin E, což je skvělý antioxidant a přirovnává se účinku SPF 4.
Před aplikací jakéhokoli produktu na pleť VŽDY očistěte vhodným odličovačem. Pouze voda nestačí.
To znamená, že si pleť čistíte nejen večer, ale také ráno.
maska : je svými účinky něco mezi koncentrátem a nočním krémem. Obsahuje více aktivních látek, než denní krém a neobsahuje ochranný faktor. Její použití se doporučuje jednou týdně na 20 minut, pak se smývá vodou nebo vatovými tamponky.Některé lze používat dokonce místo nočního krému po určité období např. na týden. Týká se to většinou hydratačních, nebo protivráskových masek.
Maska je extra dávka výživy a existuje nepřeberné množství od hydratačních, zklidňujících až po zpevňující a omlazující.
Tento trend vznikl a je velmi oblíbený Koreji. Představte si, že místní ženy si dokáží na pleť postupně navrstvit až 21 různých druhů kosmetiky.
Pro úspěšné vrstvení platí základní pravidlo: začínáte velmi tekutými až vodními konzistencemi, dále pokračujete gelem, fluidem a jako poslední jsou hutné těžké jako např. krém, BB krém a na konec make-up .
Tímto postupem docílíte správného vstřebání každého produktu do pleti. Vždy nechte chvíli času na vstřebání každé vrstvy a hlavně se vždy řiďte pravidlem, že méně je více. Když budete dávat větší množství produktů, tak pleť to všechno nedokáže vstřebat a na závěr se můžete dočkat žmolkům a ulepeného nepříjemného pocitu. To přece nechcete, ne? 🙂
Více o tom, jak fungují krémy s SPF a podle čeho vybírat si přečtěte v tomto článku.
A co vy? Napište mi do komentářů, jaký je váš oblíbený postup domácí péče.
Dobrý den, jak se mám starat o kuperózní pleť s rosaceou??? Jsem už zoufalá. Děkuji za pomoc
Krásný den, právě jsem napsala na toto téma článek 🙂