Kosmetický veletrh v Boloni COSMOPROF 2019

29.3. 2019Iva Hynkova489x0

Od začátku, kdy jsem se začala motat (ano, na začátku to bylo celé takové neohrabané) ve světě kosmetiky, chodila jsem se pravidelně dívat na veletrhy a různé akce pořádané v České republice.

S postupem času jsem začala pokukovat po zahraničních veletrzích. Moje první osobní zkušenost se zahraničním veletrhem ale byla mnohem dříve a byla v Itálii.

Studovala jsem tenkrát ještě na střední škole a žila jsem chvíli v Miláně a živila se jako modelka. No a na italskou Fieru (tedy veletrh) jsem se dostala právě jako modelka na kadeřnickou show.

Moc jsem to tenkrát neprožívala, brala jsem to jako práci. Silný zážitek mám v podobě bolesti vlasů – ano vlasů 🙂 protože co mi tenkrát na pódiu na hlavě vytvořili bylo opravdu umělecké, tudíž  do běžného života nenositelné. Spousta laku a sponek…. auuu.

Pak jsem se vrátila zpět do Čech a po maturitě se začala věnovat profesionální kosmetice. Celou moji cestu v kosmetickém světě  a jak jsem se dostala k psaní blogu si můžete přečíst v mém příběhu zde.

Nicméně mě to znovu táhlo zpět na italský veletrh, ale už ne jako modelku, ale jako kosmetičku a školitelku kosmetiky. Letos se mi to konečně podařilo celé naplánovat a vyrazit na výlet.

Zážitek to byl opravdu silný

Celková úroveň stánků a vystavovatelů je nesrovnatelná s naším malým rybníčkem v ČR a našimi veletrhy. Není v lidských silách vše poctivě projít a prohlédnout si během jednoho jediného dne. Já na veletrh jela s tím, že chci vidět, jak to celé vypadá. A viděla jsem.

Veletrh je totiž více zaměřený na distributory – firmy, které hledají značky, které chtějí začít dovážet do své země. A že tu bylo z čeho vybírat.

Pro kosmetičku je to fajn, že se podívá na různé předváděcí akce různých ošetření. Všechny byly teda v italštině, ale i tak se člověk něco dozví.

Z celé atmosféry veletrhu jsem vám natočila krátké video. Tak  se pohodlně usaďte a vítejte v Itálii, v Boloni….

Malá dovolená

Moc jsme si to užili, protože jsme cestu na veletrh spojili s krátkou rodinnou dovolenou.

Bydleli jsme hodinu vlakem od Bologni, v Raveně. Protože ceny hotelů v průběhu veletrhu vyskočily neskutečně vysoko, ale u moře byl svět ještě v pořádku 🙂 Jeden den jsme si udělali výlet vláčkem do Benátek a zpět.

Vlaky mají krásné, jezdí na čas a lístky se dají objednávat na internetu, takže tu nehrozí žádné domlouvání  s Italama rukama nohama. Ti totiž nikdy anglicky mluvit nebudou asi už jen z principu. No a třetí den jsem šla sama na pár hodin  na veletrh v Boloni. Pak šup do letadla a zpátky do Prahy.

Takže pokud přemýšlíte o krátké změně prostředí a spojení příjemného s užitečným, jeďte do Itálie.

Mojí vášní je prostředí kosmetického salonu a vše okolo něj. Předávám své zkušenosti kosmetičkám, které hledají cestu, jak zkvalitnit nabízené služby. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.