Mewing

28.6. 2020Iva Hynkova42956x2

Na internetu jsem zahlédla metodu mewing (čte se mjůing) nedávno, takže s ní ještě nemám až takové osobní zkušenosti. Co mě ale doslova uchvátilo na první pohled byly některé neuvěřitelné výsledky před a po.

Pokud jste o tom ještě neslyšeli, určitě potřebujete znát aspoň základy. Proto vám chci v tomto článku metodu mewing představit co umí a v čem je tak skvělá.

Předem chci  upozornit na to, že mewing je relativně nový koncept. I když je provedeno nespočet výzkumů, kde jsou výsledky zřejmé, nemůže se oficiálně ještě mluvit o účinnosti. 

Je to kvůli tomu, že zatím ještě neexistuje klinická studie. I když je tu jedna studie, která trvala deset let a byla zveřejněná v Korejském věstníku ortodoncistů potvrzuje, že mewing skutečně funguje. A navíc přes 100 000 nadšených lidí po celém světě si účinky mewingu pochvalují.

Korejský experiment byl provedený na 19 letém pacientovi s předkusem. Když mu po dvou letech nepomohla rovnátka, vyzkoušel mewing. S pomůckou udržoval jazyk na horním patře a výsledky byly neskutečné. Upravil se předkus, ale také se změnila struktura a výraz celého obličeje. Tento pokus potvrzuje, že správná pozice jazyka opravdu dokáže malé zázraky.

Je možné, že lékaři tuto metodu zavrhují, protože je pro ně lepší prodávat rovnátka. Kdo ví…

Na metodu mewing přišel zubní lékař Dr. Mike Mew se specializací na ortodoncii (=obor zabývající se studiem a léčením nepravidelnosti chrupu).

Mění tradiční přístup ortodoncie a zaměřuje víc pozornosti na Ortoterapii (náprava nesprávného držení těla), kterou vymyslel John Mew (Mikeův otec).

zdroj: mewingpedia.com

Co znamená mewing?

Je to kombinace pozice jazyka a držení hlavy, která má zdravotní, ale také kosmetický efekt.  Náš životní styl s méně žvýkání a nesprávným dýcháním povoluje celkové postavení kostí. Mewing posiluje strukturu obličeje a vrací pozici kostí do správné polohy.

Na mewing je také skvělé, že vás nestojí ani korunu.

V čem tedy mewing spočívá?

 • správná pozice jazyka
 • správné postavení zubů
 • dýchání nosem
 • správné polykání
 • držení hlavy

zdroj: mewingpedia.com

Výsledky mewing

Nikdo nedokáže říct, jak rychle uvidíte výsledky. Mluví se o tom, že mewing se musí stát vaší každodenní součástí. Dostatek spánku a pravidelný, tedy nepřestávající mewing zaručí výsledky za méně než 3 měsíce.

Stačí si jen při každé příležitosti uvědomovat, kde máme položený jazyk. Věřím, že se toto málo vyplatí, protože výsledky jsou ohromné:

Zvýrazňuje kosti obličeje

 • výraznější čelistní kosti
 • výraznější lícní kosti
 • výraznější brada
 • mewing mění strukturu celého obličeje včetně oblasti očí

Co se děje

Správná pozice jazyka může pomalu posouvat centrální kost obličeje (maxilla). Jak se mění její pozice, zvýrazní se lícní kosti, protože obě tyto kosti spolu sousedí.

zdroj: mewingpedia.com

Zmenšení rizika spánkové apnoe

Největší výhodou mewing je, že se naučíte správně dýchat nosem, místo otevřenými ústy. Když si mewing doslova zautomatizujete, vaše dýchací cesty se otevřou a jazyk se vrátí do přirozené polohy. Když se znovu naučíte dýchat nosem snižuje se tak riziko spánkové apnoe.

Jak na to?

Nejzásadnější je správná pozice jazyka v klidu. Běžně máme jazyk v ústech volně položený na spodním patře. Ta změna pozice spočívá v tom, že celou délku jazyka stále a nonstop vědomě dáváme na celé horní patro. Během toho máme zavřená ústa a dýcháme nosem.

Návod s videem najdete na tomto odkazu: https://www.youtube.com/watch?v=bIh4wT-WfYA&t=119s

zdroj: mewingpedia.com

Závěrem

Mewing se internetem šíří rychlostí světla, protože fotky před a po mluví za vše. Dřív nebo později se určitě dočkáme konkrétní klinické studie.

Pokud se dáte na cestu mewing, určitě vydržte a nevzdávejte to předčasně. Pamatujte si, že musíte být ve cvičení důslední. Výsledky se brzy dostaví. Já to určitě vyzkouším, co vy?

Mojí vášní je prostředí kosmetického salonu a vše okolo něj. Předávám své zkušenosti kosmetičkám, které hledají cestu, jak zkvalitnit nabízené služby. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře
 1. Marek napsal:

  Ahoj, Iva. Vytrvala si v tom? Ak áno, aké sú výsledky?

  • Iva Hynkova napsal:

   Ahoj Marku, musím se přiznat, že jsem nevytrvala. Ale ta videa vypadají fakt zajímavě. Takže jestli to cítíš, jako dobrou cestu, jdi do toho! 🙂

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.